تور روسیه

پکیج های تور روسیه شامل تور مسکو سنت پترزبورگ + مسکو

 تور روسیه – تور مسکو – سنت پترزبورگ

تاریخ رفت: 1401                    اقامت: 4 روز ، 5 روز ، 6 روز

  هتل: 4 ستاره، 5ستاره                                ترانسفر، بیمه، پشتیبانی24 ساعته

 تور روسیه

سفر به روسیه برای افرادی که علاقه بسیار به گشت و گذار دارند، از مقاصد مورد نظر برای سفر خواهد بود. روسیه کشوری پهناور با انواع جاذبه های گردشگری است.

سفر کردن به این کشور برای ایرانی ها خیلی راحت تر از سفر به اروپا و دیگر کشور ها است، زیرا بر طبق توافق به دست آمده میان دو کشور؛ شهروندان روس و ایرانی بدون ویزا نیز می توانند تردد کنند.

مهم نیست که مسافران کدام شهر، روسیه را برای سفر انتخاب می کنند. همه شهر ها برای سفر به روسیه دارای جاذبه های طبیعی و مکان ساخته دست بشر جهت بازدید و لذت بردن، آماده پذیرایی از مهمانان خارجی و داخلی هستند.

ورود و سفر به روسیه در کرونا مثل تمامی کشور ها برای مدتی منع شده بود، اما بعد از فروکش کردن موج پاندمی و شروع واکسیناسیون، این کشور آماده پذیرایی از گردشگران خارجی شد.

 آب و هوای کشور پهناور روسیه

اگر در زمان سفر به روسیه به این نکته مهم، یعنی پهناور بودن این کشور دقت کنید، متوجه خواهید شد که این کشور از نظر آب و هوایی متفاوت است و روسیه شامل مناطق گرمسیری و قطبی است.

آب و هوای قاره ای کشور روسیه، سبب تابستان های گرم و در مقابل زمستان سخت می شود. شهر مسکو بهار و تابستان عالی و مطبوعی دارد، ولی فصل زمستان در این شهر به ده درجه زیر صفر می رسد.

بهترین زمان برای سفر به روسیه

بهترین زمان سفر به کشور روسیه فصل تابستان است، زیرا هوا گرم و مناسب برای دیدن تمام مناطق دیدنی این کشور پهناور خواهد بود. فصل بهار نیز به دلیل شرایط آب و هوای مطبوع و خنک، برای سفر کردن مناسب و بهار و تابستان روسیه بسیار شلوغ خواهد بود.

فصل پاییز و زمستان در کشور روسیه بسیار سخت و تحمل این سرما برای مسافران سخت تر خواهد بود، با این حال سفر در این زمان جذابیت های خاص خود را دارد. هر زمانی از سال تصمیم به سفر به این کشور زیبا گرفتید، بدانید که جذابیت های خاص خود را برای سفر خواهد داشت.

جاذبه های گردشگری کشور روسیه

کشور روسیه مملو از شهر های متنوع با شگفتی های بسیار است. اگر وارد شهر مسکو به عنوان پایتخت کشور روسیه شدید، حتما از میدان سرخ و مناطق زیبایی اطراف آن دیدن کنید.

از کلیسا سنت باسیل مسکو که نمادی از نماد های کشور روسیه است، حتما بازدید کنید. همچنین گورکی پارک مسکو نیز بسیار دیدنی بوده و بازدید از آن را از یاد نبرید.

یکی از شهر های مهم کشور روسیه، سن پترزبورگ است. موزه هرمیتاژ از بهترین موزه های دنیا محسوب می شود و کلیسای سن آیزاک از دیگر مناطق دیدنی شهر زیبای سن پترزبورگ خواهد بود.

برای بازدید از زیبایی کشور روسیه حتما یک برنامه ریزی دقیق انجام دهید، تا بتوایند بیش ترین مناطق دیدنی را بازدید کنید و یک خاطره زیبا برای خود و دوستان تان، از سفر به روسیه در ذهن ایجاد کنید.

بهترین زمان برای خرید تور

اگر علاقه مند به سفر به روسیه با هواپیما یا تور زمینی روسیه هستید، بهتر است مناسب با آب و هوای  یکی از چهار فصل سال که با آن، احساس راحتی می کنید؛ اقدام نمایید. در حالت کلی اوایل خرداد در بهار تا اواخر شهریور در تابستان، زمان مناسبی برای سفر به این کشور پهناور خواهد بود.

سرما سوزان و استخوان سوز فصل های پاییز و زمستان روسیه نیز برای برخی از افراد جذابیت داشته و خود این مسئله دلیلی برای سفر به روسیه خواهد بود. در مور هزینه اقامت و سفر به روسیه باید عنوان کنیم که تفاوتی میان کل سال نیست و همیشه یکسان خواهد بود.

تور روسیه و خدمات آن

هر توری برای سفر به روسیه یک سری شرایط و خدماتی برای مسافران خود در نظر می گیرد، اما در حالت کلی همه تور ها این خدمات را ارئه می دهند:

بلیط رفت و برگشت مسافران را تهیه می کنند تا در زمان مقرر وارد و از کشور روسیه خارج شوند. بنابر بر درخواست مسافر، هتل رزرو می کنند. ویزای روسیه را نیز اخذ نموده و اگر ایرانیانی که قصد سفر به روسیه را دارند، نیاز به دریافت ویزا مطابق توافق نامه وجود نخواهد داشت.

از دیگر خدماتی که تور ها در حالت کلی به مسافران خود ارائه خواهند داد؛ گشت شهری، ترانسفر بین شهری و ترانسفر فرودگاهی خواهد بود. تورها همواره یک لیدر فارسی زبان دارند تا اطلاعات مکان دیدنی را به مسافران بدهد و در برطرف ساختن نیاز آن ها کمک حال مسافران باشد. یک راهنمایی محلی نیز همیشه با این لیدر ها و تور ها همکاری می کنند.

هزینه تور روسیه

محل اقامت برای مسافران، بلیط رفت و برگشت به ایران و ویزا؛ تعیین کننده هزینه تور روسیه خواهند بود. برای ویزا گرفتن باید یک مبلغ مشخص و ثابت را پرداخت کرد که اگر گروهی درخواست ویزا از سفارت خانه داده شود، این مبلغ کمی کم تر خواهد بود.

هتل ها هزینه خود را به دلار از مسافر یا مسافران دریافت می کنند. این نکته که هتل تا چه اندازه به مرکز شهر نزدیک باشد، در رابطه با مبلغ پرداختی به آن، باید بیش تر پرداخت کنید. اگر هتل در حومه شهر باشد، مبلغ کمی برای پرداخت به هتل باید در نظر بگیرید.

در ارتباط با بلیط رفت و برگشت به روسیه، باید عنوان کنیم که از ایران به روسیه پرواز مستقیم وجود دارد و هزینه آن نیز بستگی به شرایط روز دارد. گاهی بلیط های هواپیما گران تر می شوند که البته به به شرایطی از جمله پاندمی کرونا، بستگی دارد. سفر به روسیه در کرونا در اوایل پاندمی کمی سخت و پیدا کردن بلیط دشوار شده بود.

کیفیت هتل های روسیه

هتل های روسیه از بهترین هتل ها و ارائه دهنده باکیفیت ترین خدمات به مسافران خود در آسیا محسوب می شوند. در یک هتل سه ستاره با تور روسیه اقامت داشته باشید و از تمام خدمات که هتل به شما می دهد، کاملا راضی خواهید بود.

نکته بسیار مهم در هزینه هتل است که آن ها هزینه را به دلار دریافت می کنند. هر چه به مرکز شهر نزدیک تر باشید، اقامت در آن نیز هزینه بیش تری را به همراه دارد.

هتل نووتل مسکو، از مشهور ترین هتل های شهر مسکو به شمار می رود. هتل بسیار زیبا که با توجه به اتاق هایی منحصر به فرد، هزینه مناسبی از مسافر دریافت می کند. از دیگر هتل مشهور شهر مسکو، لوتل هتل مسکو است. داشتن دو رستوران که چندین بار جوایز بین المللی دریافت کرده، استخری سر پوشیده، انواع سالن ورزشی و دیگر امکانات؛ از خصوصیات بارز این هتل به شمار می روند.

در شهر سن پترزبورگ در بین تمامی هتل های ارزان قیمت از هتل پرمیوم می توان نام برد. در بین کاربران تریپ ادوایزر امتیاز بسیاری از کاربران برای خود جمع کرده است. نسبت به ارائه خدمات و اتاق های زیبا برای اقامت، مبلغ زیادی دریافت نمی کند.

هتل رویال در میان گران ترین هتل ها، در صدر جدول قرار دارد. قرار گرفتن هتل در مرکز شهر و معماری بسیار چشم نوازی آن که مربوط به چند دهه است، از خصوصیات مهم این هتل زیبا تلقی خواهد شد.

فرودگاه کشور روسیه

اگر بخواهیم معروف ترین فرودگاه های روسیه را نام ببریم، باید عنوان کنیم که سه مورد از آن ها در شهر مسکو، پایتخت روسیه و دیگری در شهر تاریخی و مهم سن پترزبورگ قرار دارد. فرودگاه بین المللی دومودهدوو در شهر مسکو، از یک ترافیک هوایی سنگینی برخوردار بوده؛ فرودگاهی بزرگ که پذیرایی پروازهای داخلی و خارجی بسیاری از نقاط مختلف جهان است.

فرودگاه بین المللی شرمتیوو نیز در شهر مسکو قرار دارد و از ترافیک هوایی نسبتا سنگینی برخوردار است. فرودگاه بین المللی ونوکووا، در مسکو بوده  و در نزدیکی این فرودگاه ایستگاه مترو قرار دارد که خود یک مزیت بسیار مهم برای این فرودگاه محسوب می شود.

فرودگاه سن پترزبورگ یا پالکو از فرودگاه های مهم و با ترافیک هوایی شلوغی، شناخته می شود. به کمک تاکسی، اتوبوس و قطار به این فرودگاه می توان دسترسی داشت و این از مزیت های مهم فرودگاه پالکو به حساب می آید.

دانستنی هایی در رابطه با روسیه

یک و ساعت و نیم اختلاف ساعت میان روسیه و ایران وجود دارد. بیش تر مردم کشور روسیه به زبان اصلی کشور یعنی روسی صحبت می کنند و روبل واحد پول کشور روسیه است.

پیش شماره این کشور با 7+ شروع می شود و در زمان اضطرار؛ شماره پلیس کشور روسیه، 102 شماره 103 متعلق به آمبولانس و 112 مشکلات اورژانسی روسیه بوده که می توانید با ان تماس بگیرید. کشور روسیه قوانین سخت گیرانه دارد، قبل از سفر درباره قوانین کشور روسیه اطلاعاتی جمع آوری کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

اولین سفر به روسیه

اگر قصد سفر به کشور روسیه را دارید، با تور و به شکل گروهی سفر کردن، به نفع شما خواهد بود؛ به خصوص اگر برای بار اول است که به این کشور سفر می کنید. سفر با تور به روسیه، مزیت های خاص خود را برای شما به همراه دارد که اولین مزیت حضور تور لیدر است.

از دیگر مزیت سفر به روسیه با هواپیما یا تور زمینی روسیه، برگزاری گشت های شهری بوده که در صورت برخورداری از راهنمایی لازم حین گشت، ملزوم به پرداخت هزینه خواهید بود. این تور لیدر ها که به زبان فارسی آشنایی دارند، در ارائه اطلاعات درباره مراکز تفریحی نیز بسیار وجود شان لازم و ضروری خواهد بود.